Atypické segmentové parapety

Atypické segmentové parapety sú určené na kruhové fasády. Vďaka CNC technológii je možné vyrobiť veľmi presné oplechovania kruhových fasád a balkónov aj veľkých rozmerov. Zároveň je možné robiť parapety z niekoľkých kusov spojených spojkou. 

Segmentové parapety sa vyrábajúvýhradne z 2mm hliníkového plechu a s predným nosom 40mm, výšku zadného čela je možné vyrobiť podľa požiadaviek zákazníka. 

Technické informácie

Segmentové parapety sa vyrábaju zo zliatiny hliníka  AlMgSi0,5   F-25, hrúbka parapetu je výlučne 2mm, výška predného nosa 40mm 
Tvrdenie hliníkových plechov s označením H-24 Vám dáva záruku najtvrdšieho výrobku z hliníkového plechu.

Výška zadného čela parapetu je 25mm, v prípade požiadavky iného rozmeru je možné výšku zadného čela upraviť.

Segmentové parapety sú ďaľej povrchovo upravené práškovou farbou, farbu je možné vybrať podľa vzorkovníka RAL.

Zameranie

Vonkajšie segmentové parapety vyrábame na základe výkresu s presne zakótovanými rozmermi, prípadne podľa dodanej šablóny.

Pokiaľ si na zameranie segmentových parapetov netrúfate, kontaktujte naše obchodné oddelenie, odporučíme Vám špecializovanú montážnu firmu.

Záručné podmienky

Na segmentové parapety poskytujeme záruku 2 roky na povrchovú úpravu a mechanické vlastnosti. Záruka sa nevzťahuje na:
  • mechanické poškodenie
  • neodbornú montáž
  • nesprávne zadané výrobné rozmery

Údržba

Segmentové parapety s práškovou povrchovou úpravu je možné umývať vlažnou vodou s prídavkom saponátu. Vždy použivajte mäkkú bavlnenú tkaninu alebo tkaninu z mikrovlákna.

Ak nebudeme ihneď po montáži ťahať fasádu tak je nutné z parapetov odstrániť ochrannú fóliu a neskôr pri aplikácii fasády parapety inak dostatočne ochrániť pred znečistením alebo poškodením.

Na lakované a eloxované povrchy nikdy nepoužívajte chemické čistiace prostriedky.

Rez parapetu