Parapety z ohýbaného profilu

 

Našim zákazníkom ponúkame mžnosť ohýbania parapetov na mieru presne podľa ich požiadaviek. V prípade ak Vám nevyhovuje štandardná výška zadného čela 25mm prípadne potrebujete široký parapet ktorý Vám nikto nevie dodať obráťte sa na nás,

Ochrannú fóliu, ktorou sú zabezpečené hliníkové parapety dodávané firmou AUTOKOVOLAK, je nutné odstrániť najneskôr týždeň po zapucovaní parapetov do fasády! Ak je nutné fóliu odstrániť skôr bude odberateľ upozornený. Parapety sa dodávajú výhradne s povrchovou úpravou a ochrannou fóliou.

Technické informácie

Ohýbané parapety sa vyrábaju zo zliatiny hliníka AlMgSi0,5 F-25, hrúbka parapetu je štandardne 1,5mm, na požiadanie môže byť 2mm.
Tvrdenie hliníkových plechov s označením H-24 Vám dáva záruku najtvrdšieho výrobku z hliníkového plechu.

Minimálna šírka parapetu je 20mm, maximálna šírka je 1930mm pri použití 2mm plechu, maximálna dĺžka z 1,5mm plechu je 3000mm, 4000mm pri použití 2mm plechu. Štandardné rozmery predného nosa a zadného čela sú 40 a 25mm tak ako pri ťahaných parapetoch, na požiadanie je možné rozmer upraviť podľa priania zákazníka.

Ohýbané parapety sú ďaľej povrchovo upravené práškovou farbou, farbu je možné vybrať podľa vzorkovníka RAL.

Zameranie

Dĺžka vonkajšieho parapetu vrátane koncoviek by mala byť rovnaká, prípadne o niekoľko milimetrov menšia ako celková šírka rámu okna. Čistá dĺžka parapetu je o 5mm menšia ako celková dĺžka vrátane koncoviek. V prípade použitia zaomietacej hliníkovej koncovky je potrebné rátať s hornou plôškou koncovky 16mm ktorá má byť zaomietaná v ostení.

Omietnuté ostenie musí lícovať s vnútornou stranou koncovky, to zabezpečí že voda stekajúca po ostení bude odkvapkávať priamo na parapet a zároveň máme dostatočne prekrytý styk okna s ostením.

Šírka parapetu sa meria od plastového podkladového profilu a volíme ju tak, aby bol parapet odsadený od fasády 40-60mm , variabilita šírok pri ohýbaní parapetov nám umožňuje ohýbať parapetné plechy presne na mieru.

Záručné podmienky

Na ohýbané parapety poskytujeme záruku 2 roky na povrchovú úpravu a mechanické vlastnosti. Záruka sa nevzťahuje na:
  • mechanické poškodenie
  • neodbornú montáž
  • nesprávne zadané rozmery

Údržba

Ohýbané parapety s práškovou povrchovou úpravu je možné umývať vlažnou vodou s prídavkom saponátu. Vždy použivajte mäkkú bavlnenú tkaninu alebo tkaninu z mikrovlákna.

Ak nebudeme ihneď po montáži ťahať fasádu tak je nutné z parapetov odstrániť ochrannú fóliu a neskôr pri aplikácii fasády parapety inak dostatočne ochrániť pred znečistením alebo poškodením.

Na lakované a eloxované povrchy nikdy nepoužívajte chemické čistiace prostriedky.

Rez parapetu