Parapety z ťahaného profilu

 

Exteriérové ťahané parapety Guttmann dodávame s predným nosom 40mm v troch farbách. Biela, prírodný elox a elox stredný bronz. Kvalita použitej zliatiny hliníka dodáva parapetom ideálne vlastnosti pre použitie v nepraznivom počasí. Tvrdenie materiálu s označením F-25 dáva záruku najtvrdšieho hliníkového  profilu.

Parapety Guttmann sú chránené proti poškodeniu ocharnnou fóliou na pohľadovej strane. Ochrannú fóliu je nutné odstrániť najneskôr 20 dní od osadenia parapetov. V prípade osadenia v letnom období je vhodné odstrániť ochrannú fóliu do 15 dní aby neprišlo k jej stvrdnutiu vplyvom UV žiarenia. 

Parapety Guttmann sa dodávajú výhradne s povrchovou úpravou a ošetrené ochrannou fóliou.

Technické informácie

Parapety Guttmann sa vyrábaju zo zliatiny hliníka  AlMgSi0,5   F-25, hrúbka parapetu je  úmerná jeho šírke a pohybuje sa od 1,6mm pri šírke 110mm do 2,5mm pri šírke 300mm. Na sklade držíme trvale šírky:
110mm 130mm 150mm 165mm 180mm 195mm 210mm 225mm 240mm 260mm 280mm 300mm
Skladové šírky sú v troch farbách - biela, prírodný elox a elox stredný bronz.
Ukončenie parapetov je možné so zapustením do špalety klasickou koncovkou alebo je možné ukončenie takzvanou rekonštrukčnou koncovkou v prípade už hotovej špalety.
Parapety Guttmann v uvedených šírkach sme schopný dodať na počkanie v dĺžkach do 6000mm, prípadene expedovať prepravnou službou do 24 hodín v dĺžkach do 3000mm. 

Zameranie

Dĺžka vonkajšieho parapetu vrátane koncoviek by mala byť rovnaká, prípadne o niekoľko milimetrov menšia ako celková šírka rámu okna. Čistá dĺžka parapetu je o 5mm menšia ako celková dĺžka vrátane koncoviek. V prípade použitia zaomietacej hliníkovej koncovky je potrebné rátať s hornou plôškou koncovky 16mm ktorá má byť zaomietaná v ostení.
Omietnuté ostenie musí lícovať s vnútornou stranou koncovky, to zabezpečí že voda stekajúca po ostení bude odkvapkávať priamo na parapet a zároveň máme dostatočne prekrytý styk okna s ostením.
Šírku vonkajšieho parapetu volíme tak, aby bol parapet odsadený od fasády 40-60mm v závislosti od skladových šírok parapetov. Šírka parapetu sa meria od plastového podkladového profilu.

Záručné podmienky

Na parapety Guttmann poskytujeme záruku 2 roky na povrchovú úpravu a mechanické vlastnosti. Záruka sa nevzťahuje na:
  • mechanické poškodenie
  • neodbornú montáž
  • nesprávne zadané rozmery

Údržba

Extrudované parapety s práškovou povrchovou úpravu je možné umývať vlažnou vodou s prídavkom saponátu. Vždy použivajte mäkkú bavlnenú tkaninu alebo tkaninu z mikrovlákna. 
Eloxované parapety odporúčame umývať iba čistou vlažnou vodou.

Ak nebudeme ihneď po montáži ťahať fasádu tak je nutné z parapetov odstrániť ochrannú fóliu a neskôr pri aplikácii fasády parapety inak dostatočne ochrániť pred znečistením alebo poškodením.
Na lakované a eloxované povrchy nikdy nepoužívajte chemické čistiace prostriedky.

Rez parapetu


.